Prečo som sa rozhodla písať blog?

S myšlienkou založiť si vlastný blog som sa pohrávala už dlhšie. A teda dúfam, že blogy nie sú úplne“out“ 😃 a že všetci nesledujú už len Tiktokové videá.

Ale späť k môjmu blogu:) Ono je to tak, že ako lekár neradíte len svojim pacientom, ale aj rodinným príslušníkom, kamarátkam, kamarátkinim kamarátkam.

A tak si hovorím, že možno moje lekárske vedomosti a desaťročné skúsenosti v obore môžu pomôcť viacerým rodičom. A tak som si založila instagramový účet.

Musím sa priznať, že tvorenie v online priestore na Instagrame ma veľmi baví. Vidím v online priestore veľký potenciál.

Samozrejme osobný kontakt a vyšetrenie lekárom online poradňa alebo blog nikdy nenahradí, ani to tak nemá byť. Ale som presvedčená, že veľa „vecí“ sa dá vyriešiť online.

Najmä v pediatrii, ktorej veľkou súčasťou je hlavne poradňa pre zdravé deti, osveta, prevencia.

Trend je taký (aspoň ja to tak vnímam), že ľudia trávia veľa času na internete, na sociálnych médiách. Má to určite aj svoje výhody, keď sa môžete napríklad zúčastniť nejakého kurzu z pohodlia svojho domova. Aj môj kurz fínštiny sa od Corona pandémie presunul na Zoom, a ja študujem len online.

A preto si okrem instagramového účtu zakladám aj tento svoj blog. Chcela by som z neho vybudovať online miesto, kde rodičia nájdu odpovede na svoje otázky (aspoň teda na niekoré:), ale určite tu budú články aj o nemedicínskych témach ako napríklad život vo Fínsku, cestovanie, možno nejaké recepty…uvidíme:)

Do svojich článkov sa snažím dávať vždy najnovšie odporúčania a up to date informácie. Tie čerpám prevažne zo zahraničných zdrojov, konkrétne z nemeckých, keďže som tam strávila veľkú časť svojho špecializačného vzdelávania, ktoré som ukončila atestáciou na lekárskej komore v Štuttgarte.

Instagram je síce fajn, ale mám pocit, že tie príspevky sa tam dosť strácajú, môže sa tiež stať, že vám účet napadnú, vymažú…v tomto mi blog príde „bezpečnejším“ miestom s mojimi vlastnými pravidlami…

Takže vitajte a cíťte sa tu u mňa príjemne.

Pediatria zrozumiteľne, prakticky, srdcom. Viac o mne si prečítate tu >>