SOM PEDIATRIČKA S DLHOROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI A ZÁROVEŇ DVOJNÁSOBNÁ MAMA. 

                        

POMÁHAM RODIČOM ZÍSKAVAŤ PRAKTICKÉ A UŽITOČNÉ INFORMÁCIE O (ZDRAVOTNEJ) STAROSTLIVOSTI O ICH DIEŤA. 

Kto som?

Na úvod sa patrí predstaviť, aby ste vedeli, kto Vám tu radí ohľadom takých dôležitých vecí ako je zdravotná strarostlivosť o Vaše dieťa.

Volám sa Katarína Lundén. Som hrdou absolventkou Lekárskej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Po skončení štúdia medicíny som nastúpila na interné oddelenie jednej okresnej nemocnice na Morave. Bola to dobrá škola, ale mňa to srdcom ťahalo k detskému lekárstvu. A tak keď sa po roku uvoľnilo miesto na pediatrii, neváhala som a nastúpila na detské oddelenie.

Práca na pediatrii bol splnený sen, ale stále to nebolo ono. Túžila som ísť do sveta a vidieť ako sa robí medicína za hranicami.

Nabrala som odvahu, spravila si jazykový certifikát a odišla na skusy do Nemecka. Nakoniec som tam ostala takmer osem rokov, veľmi veľa sa naučila, spravila si atestáciu z pediatrie a založila si rodinu.  Bolo to jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote.

Pred dvoma rokmi sme sa celá rodina presťahovali do manželovej rodnej krajiny Fínska. Bývame blízko Helsiniek.

Ako dvojnásobná mama úplne chápem strach rodičov o ich choré dieťa.

Počas svojej takmer desaťročnej praxe ako pediater som vyšetrila a liečila stovky detí. Pediatria ale nie je len o deťoch, ale aj o ich rodičoch a rodinách. Ako dieťa potrebuje správnu liečbu, diagnostiku a empatický prístup, potrebuje aj jeho rodič častokrát povzbudiť, upokojiť, a hlavne informovať.  Stalo sa vám, že ste v noci bezradní gúglili príznaky vašej ratolesti a čím viac ste čítali tým viac ste sa v tom strácali?

Práve preto je tu tento blog. Aby rodičia našli užitočné a praktické informácie zo sveta detského lekárstva. Lebo zdravé dieťa = šťastný rodič.

Vaša doktorka z Fínska - Katarína Lundén